Liečba diabetu
> www.wellion.sk/sk/diabetes/Liecba_diabetu

Liečba diabetu


Pre pacientov trpiacich diabetom 2. typu sú dôležitými zložkami liečby nemedikamentózne liečebné opatrenia ako diéta, zvýšená aktivita a strata hmotnosti. V mnohých prípadoch pomáhajú tieto základné opatrenia normalizovať hladinu krvnej glukózy.
 
Ak tieto opatrenia nie sú dostatočne úspešné, pacient musí prejsť na liečbu orálnymi liekmi, najprv mu bude podávaná jedna látka. Ak hladina glukózy stále nie je uspokojivá, pacientovi bude predpísaná kombinácia rôznych liečiv.
 
Ak nie je možné dosiahnuť dostatočnú kontrolu podávaním perorálnych antidiabetík, musia aj pacienti trpiaci diabetom 2. typu prejsť na liečbu inzulínom.
 
Pri liečbe pacienta inzulínom je cieľom podávať inzulín v podmienkach podobných tým fyziologickým. Existujú rôzne druhy liečby inzulínom:
 

  • Prandiálny prísun inzulínu
  • Konvenčná liečba inzulínom
  • Intenzívna liečba inzulínom
  • Liečba inzulínovou pumpou


 

Táto webová stránka obsahuje informácie o výrobkoch určených širokej škále čitateľov a môže obsahovať podrobnosti o výrobku či iné informácie, ktoré nie sú dostupné, alebo platné vo vašej krajine. Uvedomte si prosím, že my nepreberáme žiadnu zodpovednosť za to vyhľadávanie informácií, ktoré nemusia spĺňať žiadne právne proces, regulácia, registrácia alebo použitie v krajine svojho pôvodu.